En İyi Siber Güvenlik Kursları

En İyi Siber Güvenlik Kursları

Kimlik avı saldırıları ve fidye yazılımı gibi tehditler giderek daha karmaşık hale geliyor ve genellikle şirket tarafından izlenen bir ağın sınırlarının ötesinde, evden çalışan artan sayıda insanla, siber güvenlik bilinci artık her zamankinden daha önemli. İşletmeler, son kullanıcıların (çalışanlar ve çoğu zaman müşteriler de) çevrimiçi güvenlik konusunda uygun şekilde eğitilmesini sağlamak için ellerinden geleni yapmalıdır. Bu nedenle, siber güvenlik kursları, kuruluşların olmazsa olmazı haline geldi.

Gerçekten de, siber güvenlik kursları için küresel pazar, yıllık yaklaşık 1 milyar dolar değerindedir ve her yıl yaklaşık yüzde 13 oranında büyüyor. Tabii ki, çalışanları eğitmek için herkese uyan tek bir yaklaşım yok. Kapsam, teslimat yöntemi ve fiyat açısından büyük farklılıklar gösteren eğitim kursları sunan çok sayıda şirket var. Bazıları tek seferlik kurslardır, diğerleri ise elbette orantılı maliyetlerle gelen sürekli destek sunar. Sonuçta, benzersiz işletmeniz için en uygun olanı bulmak önemlidir.

Bu yazıda, siber güvenlik farkındalık kursları için en iyi önerilerimizi ortaya koyuyoruz. Bunlar, herkesin erişebileceği ücretsiz eğitimden sürekli eğitim ve analiz sağlayan tam teşekküllü entegre sistemlere kadar her şeyi sunar. Mevcut olanların kısa bir özetini arıyorsanız, öne çıkan programlarımıza bir bakışta göz atın.

Cofense Online Security Kursu : Ücretsiz bir program içeren premium bir platform seçin.

KnowBe4 Kevin Mitnick Security Kursu : Farkındalık ve uyum eğitimi artı etkileşimli oyunlar.

Webroot Security Kursu : Kısa, takibi kolay kurslar ve kimlik avı simülasyonları.

CybSafe Borderless Security Kursu : Akıllı teknolojiyi kullanan kişiselleştirilmiş program.

ESET Cybersecurity Kursu : Ücretsiz ve bütçe dostu seçenekler ancak devam eden destek yok.

Elevate Behavioral Security Kursu : İnsan davranışını değiştirmeye odaklanan oyun tabanlı eğitim.

Cofense Online Security Kursu

Cofense, paketler her işletmeye uyacak şekilde özelleştirilebilmesi için bir dizi güvenlik bilinci eğitim ürünü sunar. Gerçekten dar bir bütçeniz varsa ücretsiz bir kurs bile var.

CBFree, ücretsiz bir programdır ve ücretli kurslara geçemeyen işletmeler için idealdir. Eğitim, iş e-postası güvenliği ihlali, fidye yazılımı, mobil cihazlar ve fiziksel güvenlik gibi konuları içeren 17 farkındalık modülünden oluşur.

Ek olarak, sağlık hizmetlerini (örneğin, HIPAA ve HITECH), ödeme verilerini, kişisel verileri ve GDPR’yi kapsayan dört uyumluluk modülü vardır. Ayrıca, kimlik avı dayanıklılık testi ve raporlama alıştırması dahil olmak üzere beş etkileşimli öğrenme oyununa sahip oluyorsunuz.

Her modül yaklaşık beş dakikadır ve isteğe bağlı etkileşimli bir soru ve cevap bölümü içerir. Cofense burada kapsanan tüm temellere sahiptir, bu nedenle kısa bir program olmasına rağmen, çalışanlar siber güvenlik farkındalığına dair sağlam bir genel bakış elde edecekler.

Cofense’in temel ücretli programı Cofense PhishMe’dir . Bu, çalışanlar için sürekli öğrenme sağlamak ve davranışlarını kimlik avı saldırılarına göre değiştirmek için tasarlanmış bir kimlik avı simülasyonudur. Şirket, programı geliştirmek için bir dizi eklenti sunarak buna dayanıyor. Bunlar arasında, kimlik avı e-postalarını bir düğmeyi tıklamak kadar basit hale getiren Cofense Reporter ve kullanıcı tarafından bildirilen e-postaları analiz edecek Cofense Kimlik Avı Savunma Merkezi bulunmaktadır.

Cofense kurslarının çoğu birden çok dilde mevcuttur.

Fiyat : Tam bir fiyat teklifi için doğrudan Cofense ile iletişime geçmeniz gerekir, ancak Cofense PhishMe için fiyatlandırma kullanıcı başına yıllık yaklaşık 10 ABD dolarından başlar.

KnowBe4 Kevin Mitnick Security Kursu

KnowBe4, her ölçekteki işletmeye uygun kapsamlı bir eğitim çözümü sunar. Program, kullanıcıların farkındalık düzeyini belirlemek için temel kimlik avı simülasyon testiyle başlar. “Kimlik avına meyilli olma yüzdesi” belirlendiğinde, etkileşimli kurslar, oyunlar ve videolar dahil olmak üzere eğitim başlar.

KnowBe4’ün son derece saygın kimlik avı simülatörü sayesinde programa sınırsız kimlik avı saldırıları yerleştirilmiştir. Akıllı bir bileşen var, yani eğitim ve simülasyonlar her çalışanın davranışına göre uyarlanıyor. Kapsamlı raporlar, sistemin yönetimini kolaylaştırır ve yatırım getirisinin kanıtlanmasına yardımcı olur.

KnowBe4 programının cazibelerinden biri, Kevin Mitnick tarafından denetlenmesidir. Mitnick, 90’lı yıllarda FBI’ın en çok aranan hackerıyken kötü şöhrete kavuşan tanınmış bir beyaz şapkalı hacker. Mitnick artık kendi siber güvenlik danışmanlık firmasını (Mitnick Security Consulting) yönetiyor ve KnowBe4’ün Baş Hacking Görevlisi olarak hareket ediyor.

Programın çeşitli katmanları sunulur: Gümüş, Altın, Platin ve Elmas. Hangisini seçeceğiniz, eğitim seviyesi, destek katmanı ve akıllı gruplar ve raporlama API’leri gibi özellikler dahil olmak üzere kaç ek özelliğe ihtiyacınız olduğuna bağlı olacaktır.

Fiyat : Fiyatlar, daha büyük kuruluşlar için kullanıcı başına yıllık 8 ABD dolarından başlar. Ancak çok küçük işletmeler (25-50 çalışan) için fiyatlar kullanıcı başına yıllık 17 ABD dolarından başlar.

Webroot Security Kursu

Webroot’un siber güvenlik bilinci eğitimi, tüm son kullanıcıların (çalışanlar ve müşteriler dahil) şirketin çevrimiçi güvenliğini sağlamak için ellerinden geleni yapmasını sağlamak isteyen işletmeler için tasarlanmıştır.

Kurs sunumunun öne çıkan özellikleri arasında bir kurulum sihirbazı, simüle edilmiş kimlik avı kampanyaları , mevzuata uygunluk eğitimi, bireysel katılım takibi ve paylaşılabilir raporlar bulunur.

Her biri 5-20 dakika uzunluğunda 28 kurstan oluşur. Bunlar iki bölüme ayrılmıştır: güncel siber güvenlik kursları ve uyum kursları. İlki, kimlik avı, fidye yazılımı, şifre güvenliği, uzaktan çalışma ve fiziksel güvenlik gibi konuları içerir. Uyumluluk kursu konuları arasında veri koruma, GDPR ve HIPAA uyumluluğu, bilgi özgürlüğü, rüşvet ve bilgi uçurma yer alır.

Fiyat : Webroot, 50 kullanıcıya kadar 60 günlük ücretsiz bir deneme sunuyor. Doğrudan satış ekibiyle iletişime geçerek fiyat teklifi alabilirsiniz.

CybSafe Borderless Security Kursu

CybSafe, siber güvenlik kursu işinde oldukça saygın bir isimdir. Bu, Birleşik Krallık merkezli bir şirket olmasına rağmen, dünya çapındaki işletmelere çözümler sunmaktadır. Bulut tabanlı altyapı, her büyüklükteki işletme için ölçeklenebilir.

CybSafe, pazarlamasında çözümlerinin ortalama eğitim kurslarınız olmadığını vurguluyor. Daha ziyade, akıllı teknolojiyle kullanıcı davranışını değiştirmeye odaklanır. En göze çarpan özellik, eğitimin oldukça kişisel olmasıdır. Tazeleme testleri, etkinlik hatırlatıcıları ve kimlik avı simülasyonları gibi alıştırmaların tümü, bireysel kullanıcıyla ilgili veri noktalarına göre özelleştirilir.

Farkındalık Merkezi : Bu, temel güvenlik bilinci eğitiminin yanı sıra farkındalık araçlarını ve güncel güvenlik haberlerini ve isteğe bağlı tavsiyeleri barındırır.

Davranış Değiştirme Merkezi : Simülasyonların ve kişiselleştirilmiş müdahalelerin devreye girdiği yer burasıdır. Bu hub ayrıca güvenlik alışkanlıkları için hedef ayarları ve güvenlik davranışlarının bir risk analizini içerir.

Kültür Merkezi : Güvenlik kültürünü değerlendirmek ve kuruluşun duyarlılığını analiz etmek ve kullanıcı düzeyinde içgörüler elde etmek için bu merkezi kullanın.

Yönetilen Hizmet Merkezi : Planlama ve geliştirme üzerinde daha fazla kontrol istiyorsanız bu merkezi ekleyebilirsiniz. Ayrıca gelişmiş destek, örneğin, kullanıcı katılımıyla ilgili yardım ve kapsamlı ilerleme raporları alacaksınız.

Fiyat : 101–250 kullanıcı için örnek fiyatlar (kullanıcı başına yıllık) Kültür Merkezi için 7,53 ABD doları, Davranış Değiştirme Merkezi için 19,38 ABD doları, Farkındalık Merkezi için 15,61 ABD doları ve üçünü de topluyorsanız 34,02 ABD Doları’ndan başlar. Yönetilen Hizmet Merkezi için örnek fiyatlandırma sağlanmaz.

ESET Cybersecurity Kursu

Daha küçük bir bütçeye sahipseniz ve devam eden eğitim yerine statik bir programdan memnunsanız, ESET’in teklifi uygun olabilir. Temel sürümü tamamen ücretsizdir ve premium seçeneği, düşük bir kerelik ödeme lehine aylık abonelik modelinden vazgeçer.

ESET’in ücretsiz sürümü size tamamen çevrimiçi bir siber güvenlik bilinci kursu ve uzaktaki çalışanlar için en iyi uygulamalar konusunda eğitim verir . İkincisi, pandeminin bir sonucu olarak gördüğümüz uzaktan çalışmaya potansiyel olarak uzun vadeli sismik geçiş göz önüne alındığında özellikle değerlidir. Kurs, kimlik avı, e-posta güvenliği, şifre güvenliği, iki faktörlü kimlik doğrulama, genel internet güvenliği ve kötü amaçlı yazılım gibi en alakalı konuları kapsar.

Premium seçeneği, gerçek davranış değişikliğini tetiklemek için daha kapsamlı bir hizmet sağlar. Etkileşimli oyunlar, kullanıcı ilerlemesini izlemek için bir kontrol paneli ve kullanıcıların yolda kalmasına yardımcı olmak için e-posta hatırlatıcıları içerir. Bir sertifika ve Linkedin rozeti de dahildir.

Bu programın ilk katılımı ve kullanımı çok basittir, bu nedenle sorunsuz bir eğitim çözümü arayan işletmeler için idealdir.

Fiyat : Temel eğitim kursu ücretsizdir, ancak premium seçeneği kullanıcı başına yıllık 20 ABD dolarıdır (minimum 10 kullanıcı için).

Elevate Behavioral Security Kursu

Elevate Security’nin teklifini diğerlerinden ayıran şeylerden biri, siber güvenlik farkındalık programının şirketin tek ürünü olmasıdır. Bu, tüm odağını rafine, güncel bir eğitim aracı sunmasını sağlamaya verdiği anlamına gelir.

Program kontrol panelini gördüğünüzde bu belirgindir. Kullanımı çok kolaydır ve yöneticilerin tüm kuruluşun kapsamlı bir özetini görmesine olanak tanır. Bu, özellikle en zayıf bağlantılarının nerede olduğunu görmeye çalışan işletmeler için yararlıdır.

Programın iki ana bileşeni vardır. Analizler, kullanıcıları kimlik avı simülasyonları aracılığıyla test etmenize ve performansı ayrıntılı bir güvenlik haritası üzerinde görüntülemenize olanak tanıyan kontrol panelidir.

Etki bileşeni, etkileşimli oyunlar ve kişiselleştirilmiş puan kartları aracılığıyla kullanıcı davranışını değiştirmeye odaklanır. Kullanıcılar bireysel performansı görebilir ve özel eğitim alabilir. Oyun yönü, kullanıcılara mükemmellik konusunda ilham vermeye yardımcı olmak için eğlenceli ve arkadaşça bir rekabet yaratır.

Fiyat : İşletmenize özel bir fiyat teklifi almak için doğrudan Elevate Security ekibiyle iletişime geçmeniz gerekir.

Başa dön tuşu
Sultan Security