En Yaygın SEO Hataları

En Yaygın SEO Hataları

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) hakkında hatırlamanız gereken tek gerçek, asla durgun olmamasıdır. Google ve diğer arama motorları, kullanıcılarına daha alakalı arama sonuçları sağlamak için algoritmaları sürekli güncellemektedir.

SEO ile ilgili tek bir sorun, sizi birkaç noktaya geri getirebilir ve rakiplerinizi, en üst sıralarda yer almanız gereken anahtar ifadeler için kendinizden daha görünür hale getirebilir. Bir hata yüzünden, tam anlamıyla rakiplerinizin başarısına yatırım yapmış olmuş olursunuz bu ne kadar kötü birşey olsa da SEO çabalarınızın birinci sınıf olduğundan ve web sitenizin, tüm arama motorlarının ön koşullarını karşılamak ve ziyaretçilerinizin marka deneyiminizden tam ve sorunsuz bir şekilde yararlanmasını sağlamak için websitenizin tamamen optimize edildiğinden emin olmalısınız.

İyi Bir Dinleyici Olmamak

Dijital dünyayı çok iyi tercüme edilen bir başka şey şudur: Web sitenizin, müşterinizin gerçek dil kullanımını basitçe dinleyebilerek taklit etmesi gerekir. Diğer bir deyişle, sıralama şansınızı artırmak için web sitenizin sesli aramaya uyarlandığından emin olmanız gerekir.

En son teknolojik yenilikler sayesinde müşteriye aratmak istediklerini şeyi yalnızca sesiyle aramak gibi bir basit çözüm sağlandı. Alexa, Google Assistant, Cortana ve Siri, müşterilerin bugün arama yapmak için kullandıkları akıllı, ses dostu bunlar aI odaklı araçlardır ve web siteniz bu artan eğilimi içeriğiniz, anahtar kelime optimizasyonu, şema işaretlemesi, yerel bilgiler ve kurs yüksek kaliteli bağlantılardır.

Uzun kuyruklu anahtar kelimeleri ve soru kelimelerini ve sık kullanılan eylem kelimelerini içeren ifadeleri eklemeye başladığınızda, arama motorları bu tür sorgulardaki alaka düzeyinizi tanıyacağından, sıralama potansiyelinizi düzeltmeye başlayabilirsiniz. Bunun sürekli çaba ve optimizasyon gerektirdiğini ve kullanıcıların bilgilerinizi veya hizmetlerinizi aramak için seslerine güvenme biçimindeki sürekli değişikliklere uyum sağlamanız gerektiğini unutmayın.

Sitenizi Denetlemek

Bazı SEO stratejileri zamansız olsa da, uygulamaları değildir. Hatanızı fark etmeden eski yöntemlerle veya cezaya layık SEO hareketleriyle sıkışıp kalacağınızdan emin olabilirsiniz. Bununla birlikte, her işletme, markanızı işinizde daha iyi konumlandırmanıza yardımcı olacak endüstri ile ilgili, pazara özgü taktikleri dahil etmek için SEO yaklaşımını sürekli olarak güncellemelidir.

Bir SEO rutine takılmaktan kaçınmak, yalnızca kodunuzda, bağlantı portföyünüzde veya anahtar kelime kullanımınızda gizlenebilecek sorunları ve diğer birçok faktörü tanımlamak için web sitenizde düzenli bir SEO denetimi yaptığınızda mümkündür. Bu kritik tutum, sıralamanıza zarar vermeden önce Sorunları keşfetmenizi sağlar, böylece işiniz için hayati önem taşıyan şeylere odaklanabilir ve arama motoru sonuç sayfalarında sağlam bir konum sağlayabilirsiniz.

Anahtar Kelime Optimizasyonu Yapmamak

Bazı acemi şirketler, web sitelerini daha hızlı zirveye ulaşmak için anahtar kelimelerle aşırı kullanmaya eğilimlidirler. Yapacakları şey, tam tersine her anahtar kelime ile ilgili arama motorunun incelemesini kazanmaktır. Benzer şekilde, bazı web siteleri, tarayıcıların markanın ne olduğunu ve web sitesini arama sonuçlarında nereye yerleştirmeleri gerektiğini anlamaları için en önemli anahtar kelimelerden yoksundur. Her iki uç da sıralamanıza ve web sitenizin itibarına zararlıdır.

Artık bu denetimi gerçekleştirdiğinize ve raporunuza sahip olduğunuza göre, tam olarak ne tür anahtar kelime sorunlarıyla karşılaştığınızı göreceksiniz. Bir dizi ücretsiz araç, web siteniz boyunca içeriğinizdeki anahtar kelimeleri stratejik olarak araştırmanıza ve uygulamanıza yardımcı olabilir, böylece arama motorları sizi buna göre ödüllendirebilir ve web sitenizin ziyaretçileri ihtiyaç duydukları şeyi kolayca bulabilirler. Başlıkların da önemli olduğu yer burasıdır, çünkü başlıkların varlığı SEO açısından içerik kalitenizi artırır. Bu içerik parçası için en önemli tanımlanmış anahtar kelimeleri de alt başlıklarınıza dahil etmek yararlı olabilir.

Websitenin Mobil Uyumluluğu Olmaması

Şimdiye kadar, her web sitesi bir şekilde mobil cihazlar için uygun hale geldi, ancak en yüksek indirme hızını, bozulmamış içerik kalitesini ve mobil ilk yaklaşımı güzel olan sitelerin, Serps’te en iyi noktaları kazananlardır. Alternatif olarak, kötü optimize edilmiş içerik parçaları ve durgun mobil sayfalar, müşterileriniz için mevcut olan her cihazda tüm dijital varlığınız için kötü sıralamaya yol açar. Google, mobil ilk sıralama yaklaşımını tanıttığından beri, işletmeler daha iyi mobil yanıt vermek için mobil uyumluluğa önem vermek zorunda kaldılar.

Şimdi, web sitenizin bütünüyle, her içerik, her medya dosyası, masaüstü kullanıcıları için mevcut olan her özelliğin mobil ziyaretçileriniz için de mükemmel durumda olması gerektiği şekilde tasarlanması gerektiğini hatırlamak önemlidir.

Örneğin, harekete geçirici mesajlarınız görünür olmalı ve yazılı içeriğiniz sadece genel olarak infographics ve resimleriniz değil, mobil cihazlarda da kolayca izlenmelidir. Siteniz için hızlandırılmış mobil sayfaları düşünün, ancak bu süreçte kullanıcı deneyiminide ihmal etmeyin. Sonuçta, her ikisi de sıralamanızı ve ziyaretçilerinizin sitenizde kalma veya daha fazlası için geri gelme arzusunu etkileyecektir.

SEO, modern işletmelerin alaka düzeyini artırması ve sürdürmesi için bir zorunluluk olmaya devam etmektedir, ancak hatalarınızı tersine çevirmek ve SEO stratejinizi geliştirmek zaman ve öğrenme gerektirdiğinden, yapabileceğiniz potansiyel hatalara da dikkat etmeniz gerekir. Kendi SEO sicilinizi tanıyın, SEO yöntemlerinizle neyin yanlış gidebileceğini merak edin ve müşterilerinizi ve arama motorlarınızı etkilemek için web sitenizi geliştirmek söz konusu olduğunda her zaman açık fikirli olun ve sıralamanız çabalarınızı yansıtacaktır.

Daha fazla SEO ile ilgili içerikler için ardacar.com/seo/ bağlantısına tıklayarak içeriklere ulaşabilirsiniz.
Başa dön tuşu
Sultan Security