Firefox Focus Nedir

Firefox Focus Nedir

Firefox Focus, çevrimiçi gizliliğinizi korumak için tasarlanmış hafif, açık kaynaklı bir mobil web tarayıcısıdır. Mozilla ekibi tarafından geliştirilen Firefox Focus, dikkat dağıtıcı ve müdahaleci web içeriğini gizleyerek tarama deneyiminizi basitleştirir.

Aşırı sekmeleri ortadan kaldırarak ve çeşitli çevrimiçi izleyicileri engelleyerek, Firefox Focus kendisini Google Chrome ve Safari gibi diğer popüler tarayıcılardan ayırır. Firefox Focus’un temel gizlilik ve güvenlik özellikleri Android ve iOS platformlarında aynıdır. Aynı şey sayfa eylemleri ve URL otomatik tamamlama için de geçerlidir.

Bununla birlikte, bazı özellikler yalnızca belirli platformlarda kullanılabilir. Firefox Focus’un Android sürümü özel sekmeler, gizli mod ve izleme korumasını devre dışı bırakma seçeneği sunar.

Apple cihaz sahipleri, Firefox Focus’u bağımsız bir mobil web tarayıcısı olarak veya Safari’de bir içerik engelleyici olarak kullanma seçeneğine sahiptir. Siri’ye uygun sesli komut vererek Firefox Focus’u başlatabilirsiniz.

Firefox Focus’un Firebox’dan Farkı Nedir

Firefox tarayıcısının mobil bir sürümü olmasına rağmen Firefox Focus, mobil tarama için daha iyi bir şekilde optimize edilmiştir. Böylece daha hızlı ve cihazınızda daha az yer kaplar. Bununla birlikte, ziyaret ettiğiniz siteleri takip etmez. Bu da hem fayda hem de rahatsızlık verebilir.

Daha fazla genel bilgiler ile ilgili içerikler için ardacar.com/genel/ bağlantısına tıklayarak içeriklere ulaşabilirsiniz.
Başa dön tuşu
Sultan Security